Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

2. Evanjelický ples Myjavského seniorátu

2. Evanjelický ples Myjavského seniorátuVytlačiť
 

Predovšetkým vďaka Pánu Bohu a organizačnému výboru sme sa mohli opäť zúčastniť v poradí už 2. Evanjelického plesu Myjavského seniorátu, ktorý sa konal dňa 9. februára 2018 v Bukovci.

Vo foyer nás privítal zborový farár Ján Sadloň a elegantne a slávnostne vyzdobená sála KD v zlato-bielej farbe. Ples otvorila sestra konseniorka Iveta Vachulová svojim príhovorom a modlitbou spolu s domácim bratom farárom. Celý večer moderovala Zuzana Eľková. Do tanca aj na počúvanie  hrala Krajnanská muzika a DJ Focus.

            Plesu sa opätovne mohli zúčastniť nielen členovia všetkých 16 cirkevných zborov MyS, ale i ostatní ľudia. Veď celý výťažok z plesu ide na prácu s deťmi a mládežou v Myjavskom senioráte, o čom sme sa mohli presvedčiť v prezentácii ako boli použité prostriedky z 1. plesu. Túto myšlienku prišli podporiť aj z Púchova, či kolegovia farári z Považského seniorátu. Veríme, že sa ples stane peknou tradíciou, lebo aj jeho druhý ročník sa niesol v znamení dobrej nálady, srdečných stretnutí, chutného jedla a bohatej tomboly. Opäť nám zostanú pekné spomienky, ktoré boli zachytené i na fotografiách vďaka manželke domáceho brata farára. Pravdaže, za celou organizáciou stálo množstvo obetavých ľudí, ktorí sa pričinili o tento nezabudnuteľný večer. Ako sme mohli počuť v úvodnej modlitbe, keď Pán Ježiš nám hovorí: „Radujte sa s  radujúcimi a plačte s plačúcimi“, tak sme sa i my mohli tešiť v Božej prítomnosti so všetkými, ktorí sa 2. ročníka Evanjelického plesu Myjavského seniorátu zúčastnili.

 

Text: Miriam Bukovčanová    Foto: Patrícia Sadloňová / 20.2.2018

 


 
 

Odber noviniek

Po zaregistrovaní vám budeme zasielať novinky a zaujímavé informácie.3205621

27.6.2019
Úvodná stránka