Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

20. výročie posvätenia chrámu Božieho v Dudinciach

20. výročie posvätenia chrámu Božieho v DudinciachVytlačiť
 

V 25. nedeľu po Svätej Trojici, 13. novembra 2016, sme si v CZ Dudince pripomenuli 20. výročie posvätenia chrámu Božieho. Kazateľom slova Božieho bol dôstojný emeritný generálny biskup prof. ThDr. Dr.h.c. Július Filo. Liturgiou poslúžili: brat farár Mgr. Ján Oslík z CZ  Modra, brat farár Mgr. Dušan Hučka, administrátor zboru a brat kaplán Mgr. Ján Tóth z CZ Hontianske Moravce. Dôstojného brata biskupa, velebného brata farára Jána Oslíka, ako aj všetkých prítomných bratov a sestry privítal brat zborový dozorca Ing. Bohuslav Beňuch.
Vo svojom príhovore ďakoval Pánu Bohu za stánok Boží, ktorý nenavštevujú iba domáci viery, ale aj všetci tí, ktorí prichádzajú do kúpeľného mesta. Brat dozorca sa poďakoval všetkým tým, ktorí prispeli článkom do zborového časopisu Živá voda. V časopise je zdokumentované napredovanie cirkevného zboru za celých 20 rokov svojej existencie.

Slávnostný kazateľ brat biskup si zvolil za základ zvesti slova Božieho slová z 2. listu Tesalonickým 3, 6 - 12. V kázni vyzdvihol najmä to ako sa domáci viery starajú o svoj chrám, ako vyzdobili celú oltárnu záhradku chryzantémami, čo vyjadril slovami: "je to svedectvom toho, že svoj chrám milujete." 

Po zvesti slova Božieho vystúpili najmladší členovia cirkevného zboru so svojím programom. Slávnostné služby Božie obohatil spevom domáci spevokol pod taktovkou sestry Vilmy Petrovovej. Spevokol sprevádzal na organe brat kantor Mgr. Michal Cmarko. Nasledovali príhovory niektorých členov cirkevného zboru, zvlášť mládežníkov, ktorí si zaspomínali na požehnané chvíle počas zájazdov organizovaných cirkevným zborom. Prítomným sa prihovoril aj brat farár Oslík z Modry, ktorý v tomto cirkevnom zbore pôsobil.

V závere služieb Božích vystúpila skupina bývalých mládežníkov A - capella. Po službách Božích sa všetci presunuli pred chrám Boží kde bolo pripravené občerstvenie a kde bol zasadený strom reformácie - Platan javorolistý. Po akte zasadenia nasledoval obed v hoteli Minerál. 

Za tento výnimočný čas, strávený pri Božom slove, v kruhu veriacich bratov a sestier vzdávame vďaku nášmu trojjedinému Pánu Bohu. 

 

Mgr. Dušan Hučka, administrátor zboru 


 
 

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár3228836

20.7.2019
Úvodná stránka