Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Letný biblický tábor v Lubine

Letný biblický tábor v LubineVytlačiť
 

   

V pondelok 18. júla 2016 sme sa s deťmi z CZ Lubina „vydali“ v dennom letnom biblickom tábore na cestu za Veľkým egyptským dobrodružstvom. Cesta trvala iba 5 dní, ale ako názov prezrádza, bol to naozaj dobrodružný týždeň. Aj napriek tomu, že boli prázdniny, každý deň sme navštevovali školu pisárov, lekárov, krajčírov a maliarov. V biblickom vyučovaní sme spoznávali Jákobovu rodinu a z nej najmä jeho milovaného syna Jozefa.
Bol to muž, ktorý dôverne poznal dôsledky ľudskej slabosti a zlyhania. Poznal však aj silu, ktorá pochádza z veľkej Božej milosti. Jozef je jednou z najznámejších postáv Starej zmluvy. Božie slovo o ňom opakovanie hovorí, že Boh bol s ním.
Problematická rodinná situácia ho priviedla do Egypta, ktorý sa stal jeho druhým domovom. Ďaleko od svojej rodiny verne zachovával to, čo o Bohu prijal ako dieťa a dospievajúci chlapec. Prežívali sme Jozefovu radosť, sklamanie či boj s pokušením. Jeho príbeh je blízky aj súčasnému človeku.
K biblickému vyučovaniu patrili aj tematické hry, ktoré sa odohrávali vo farskej záhrade. Nezabudnuteľným bol jednodňový výlet na Bradlo, návšteva Gazdovského dvora spojená s prehliadkou múzea, chutným obedom a výrobou jednoduchého jedla, ktoré v minulosti ale i v súčasnosti majú veľmi radi najmä deti – perky plnené slivkovým lekvárom, posypané orechmi alebo makom. Zaujímavé bolo aj štvrtkové popoludnie, kedy si deti sami vyrábali olovrant: šúľance s orechmi, tvarohom alebo grankom. V závere tábora sme absolvovali egyptskú olympiádu a s chuťou sme sa pustili do tematickej torty, ktorú nám upiekla jedna šikovná mamina.
Jozef sa stal po faraónovi najvýznamnejším mužom v Egypte. Faraón mu daroval svoj prsteň – symbol moci a autority, ďalej dostal šaty, aké nosia princovia a zlatú reťaz okolo krku. Na záver tábora si deti takúto reťaz vlastnoručne namaľovali na tričko,  ktoré si všetci v nedeľu obliekli na služby Božie, pre rodičov a starých rodičov si pripravili krátky program a vďaka šikovným mládežníkom, ktorí pripravili z celého týždňa prezentáciu, aj na vlastné oči videli, aké dobrodružstvo prežili ich ratolesti počas jedného prázdninového týždňa. Ďakujeme Pánu Bohu za požehnané chvíle prežité pri Jeho slove, na modlitbách a v neopakovateľnom táborovom spoločenstve. 

 Eva Juríková, zborová farárka v CZ ECAV Lubina

   


 
 

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

podrobný kalendár3199002

19.6.2019
Úvodná stránka