Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Biskupský úrad západný dištrikt ECAV na Slovensku - evanjelická cirkev

Vitajte na stránke Západného dištriku


 

Tohtoročný Branč

66190292_2381036288892597_1965598246940180480_n.jpgSpomienkové služby Božie na Branči

Aj tohto roku, dňa 5. júla 2019 sa stovky evanjelikov vybrali na zrúcaninu hradu Branč, kde sa konali Spomienkové služby Božie pri príležitosti sviatku vierozvestov Cyrila a Metoda spojené so spomienkou na Majstra Jána Husa i evanjelických martýrov ako aj na M. R. Štefánika pri okrúhlom 100.výročí jeho smrti. Služby Božie, ktoré pripravil Západný dištrikt spolu s Myjavským seniorátom a domácim cirkevným zborom v Sobotišti,  nadviazali nielen na viacročnú tradíciu Dištriktuálnych dní ZD ECAV organizovaných na Branči ale aj na odkaz tohtoročného Dištriktuálneho dňa konaného pár týždňov predtým v Banskej Bystrici.

 Zúčastnených zvesťou Božieho slova oslovil biskup ZD ECAV Ján Hroboň a do liturgie sa okrem neho zapojili duchovní Myjavského seniorátu. Služby Božie obohatil spevokol „Stafides“ z cirkevného zboru Pezinok, hudobná skupina „Switch on“ z cirkevného zboru Vrbovce a majster slova Juraj Sarvaš, ktorý sa okrem úryvku básne Proglas  prítomným aj neskôr prihovoril. Zhromaždenie pozdravil aj generálny duchovný OS a OZ SR Marian Bodolló i emeritný generálny biskup Július Filo. Počas služieb Božích bolo pred pódiom požehnaných okolo osemdesiat detí. Tie potom spoločne odišli na detskú besiedku, ktorú viedol riaditeľ Detskej misie Michal Fraňo. Spomienkové služby Božie oživila aj čestná stráž.

Na záver služieb  Božích položilo predsedníctvo ZD ECAV, predsedníctvo Myjavského seniorátu i predsedníctvo domáceho cirkevného zboru v Sobotišti k pamätníku martýrov spomienkový veniec ako vyjadrenie vďaky Pánu Bohu za mocné svedectvo všetkých tých, ktorí boli odhodlaní pre pravdu evanjelia trpieť i položiť svoj život.

Nakoniec senior Myjavského seniorátu Miroslav Hvožďara vyjadril vďaku Pánu Bohu za Jeho pomoc, požehnanie i príhodné počasie, ale sa poďakoval aj všetkým, ktorí sa podieľali na príprave spomienkových služieb Božích, pričom vyzdvihol najmä obetavosť, lásku i pohostinnosť domácich cirkevníkov a ich družnú spoluprácu s miestnym Obecným úradom v Podbranči.                                                                                                                                                 

  Miroslav Hvožďara, senior MYS

 

Foto v galérii


 

Odber noviniek

Po zaregistrovaní vám budeme zasielať novinky a zaujímavé informácie.3256660

25.8.2019
Úvodná stránka