Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Služby Božie pri 20. výročí vzniku CZ ECAV Dudince a pri stretnutí partnerských zborov

Služby Božie pri 20. výročí vzniku CZ ECAV Dudince a pri stretnutí partnerských zborov Vytlačiť
 

         

V 13. nedeľu po Svätej Trojici 21.8.2016 sa v cirkevnom zbore ECAV Dudince konali služby Božie pri príležitosti 20. výročia od vzniku CZ Dudince. V tomto jubilejnom 20. roku od vzniku cirkevného zboru zavítali k nám hostia z našich partnerských cirkevných zborov z Nadlaku ( Rumunsko) a Skoczowa (Poľsko). Hostia prišli na štvordňovú návštevu.  Ich cesta bola nielen ďaleká, ale aj namáhavá kvôli veľkým horúčavám, ktoré práve v tom čase nastali. Vážených hostí ako aj domácich viery privítal brat farár Mgr. Dušan Hučka, administrátor zboru, ktorý spolu s bratom kaplánom Mgr. Jánom Tóthom poslúžil liturgiou.
Slávnostným kazateľom slova Božieho bol brat biskup Mgr. Milan Krivda. Za základ kázne si zvolil slová z Evanjelia Jána 5, 1 – 9, ktoré opisujú zázrak uzdravenia chorého  Pánom Ježišom pri jazere Betezda. Zdôraznil, že v dôsledku hriechu je popri telesných bremenách oveľa viac duchovných bremien, ktoré trápia ľudí. V dobe sebectva, keď každý sleduje len to svoje sa vo všetkých spoločenstvách, duchovných nevynímajúc, nachádzajú sa osamelí ľudia volajúci "nemám nikoho". Brat biskup poukázal aj na riešenie, ktoré sa ponúka práve v Pánovi Ježišovi, ktorý v každej dobe má pre človeka svoje slová naplnené múdrosťou a uzdravujúcou silou. Taktiež vyzval veriacich k hľadaniu Božej vôle a jej praktickému žitiu, aby tak ako kedysi ľudia v Betezde, aj ľudia prichádzajúci do Dudiniec pocítili nielen liečivé účinky miestnej vody, ale aj blahodarné  účinky Božieho slova, ktoré sa zvestujú v chráme Božom.
V rámci služieb Božích vystúpili aj hosťujúce spevokoly, ktoré na čele cirkevných hodnostárov pozdravili domácich viery a odovzdali im olejomaľbu - portrét bývalého brata farára Mgr. Radoslava Cingeľa. Bolo to veľmi dojímavé, nejedna slza padla z očí, mnohí si pospomínali na roky keď brat farár slúžil v tomto zbore. Spoločné vystúpenie troch spevokolov z Dudiniec, z Nadlaku, z Skoczowa zapôsobilo veľmi silným dojmom, keď sa pred oltár postavilo takmer 90 ľudí.
Za tento požehnaný čas pri Božom slove a nábožných piesňach vzdávame vďaku Pánu Bohu a prosíme Ho, aby nás aj naďalej viedol so svojím Duchom Svätým a znovu nás raz zhromaždil, keď bude Jeho svätá vôľa. 

 Mgr. Dušan Hučka, administrátor zboru, Mgr. Ján Tóth, zb. kaplán CZ Hontianske Moravce


 
 

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár3225539

16.7.2019
Úvodná stránka