Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Správa zo stretnutia kaplánov s bratom biskupom Milanom Krivdom

Správa zo stretnutia kaplánov s bratom biskupom Milanom Krivdom Vytlačiť
 

Na biskupskom úrade vo Zvolene sa na pozvanie brata biskupa Milana Krivdu dňa 6. decembra 2016 stretli kapláni pôsobiaci v Západnom dištrikte našej cirkvi. Stretnutia sa zúčastnili: Vladimíra Balcová, Katarína Devečková, Jaroslav Jurko. Radim Pačmár, Ján Tóth a Milan Bartko.
Po zaspievaní piesne z ES 11 vykonal brat biskup úvodnú pobožnosť. Pomocou niekoľkých symbolických obrazov priblížil význam adventu. Advent je ako okno, cez ktoré prichádza nový čerstvý vzduch. Ale advent je aj ako svieca, ktorá vydáva svetlo, zároveň však spaľuje sama seba, čím sa  postupne umenšuje a stráca. Podobne aj život každého kresťana a najmä služobníka Pánovho by mal byť ako tá svieca, odovzdaním seba samého do služby blížnym v láske a obetavosti.
Na stretnutí sa kapláni venovali aj praktickým administratívnym záležitostiam. Pracovníčka biskupského úradu, sestra Anna Martišková vysvetlila formu a štýl písania úradných a služobných listov, zapisovanie korešpondencie, spôsoby vybavovania telefonických rozhovorov, správne vypĺňanie cestovných príkazov. Poukázala aj na chyby, ktoré sa pri ich vypĺňaní často vyskytujú.
Brat biskup sa v osobnom rozhovore zaujímal o každého kaplána a kaplánku, pýtal sa na radosti, ale aj starosti, ktoré prežívajú na miestach svojho pôsobenia.  Každý z kaplánov predstavil svoju službu, pracovné povinnosti a prijatie v cirkevných zboroch. V rámci diskusie si zaspomínal aj brat biskup na svoje začiatky v duchovnej službe a podelil sa s cennými skúsenosťami z pôsobenia v cirkevných zboroch.
Po obedňajšej prestávke pokračovala živá diskusia, v ktorej sa hovorilo o pripravovaných podujatiach v rámci dištriktu a celej cirkvi. Na záver sa kapláni poďakovali bratovi biskupovi, že si napriek svojej zaneprázdnenosti našiel  čas a venoval sa im. Modlitbou Pánovou a požehnaním, ktoré udelil brat biskup sa spoločné stretnutie skončilo.

Mgr. Milan Bartko, zborový kaplán na farárskom mieste, CZ Devičie


 
 

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár3228862

20.7.2019
Úvodná stránka