Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Večer v kostole a služby Božie na koniec školského roku v Babinej

Večer v kostole a služby Božie na koniec školského roku v BabinejVytlačiť
 

Babiná 11.jpg Babiná 12.jpg

V piatok 22.júna 2018 o 18:00 hod. sa v našom kostole konalo misijné podujatie s názvom „Večer v kostole“. Otvoril ho spev piesne „Boh nás pozýva“ v podaní spevokolu Cirkevného zboru ECAV Babiná. Po úvodnom privítaní a modlitbe nasledoval pestrý program. Jeho cieľom bolo uvedomiť si význam chodenia do kostola a vzájomne sa posilniť vo vzťahu k trojjedinému Pánu Bohu. Téma bola vymedzená otázkou: „Čo mám činiť, aby som bol spasený?“ Odpoveď na ňu sme spoločne hľadali na základe biblických slov zo Skutkov apoštolov 16.kapitola, 22.-34.verš. Cez ich výklad a tiež prostredníctvom viacerých aktivít pre deti i dospelých (usporiadanie slov biblických veršov vytlačených na papieroch, tajnička, skladanie rozstrihnutých obrázkov s kresťanskou tematikou, pexeso s kresťanskými symbolmi, maľovanka kostola) si všetci prítomní mali možnosť uvedomiť, že tá odpoveď znie: „Ver v Pána Ježiša a budeš spasený ty aj tvoj dom!“ To však neznamená veriť si niekde sám, súkromne doma a prezentovať to len slovne, bez akýchkoľvek prejavov. Ale kresťanskú vieru dokazovať v každodenných životných postojoch, v spôsobe života s prepojením na život v spoločenstve cirkvi. Nechýbal ani spoločný spev i ďalšie dve piesne v interpretácii spevokolu. Po skončení oficiálneho programu v kostole podujatie pokračovalo spoločným opekaním vo farskom dvore.

            V 4.nedeľu po Svätej Trojici 24.6.2018 sa uskutočnili služby Božie, ktoré boli venované ukončeniu náboženskej výučby a školského roka 2017/2018. Po kázni prebehlo aj vyhodnotenie činnosti detskej besiedky, na ktorej sa deti stretávali k počúvaniu biblických príbehov každú nedeľu okrem sviatkov a prázdnin. Za aktivitu dostali knižné odmeny s biblickým obsahom.

            Vďaka patrí Pánu Bohu za všetky Jeho dobrodenia, ktoré nám aj v našom CZ preukázal v uplynulom školskom roku a tiež za požehnané chvíle na oboch spomenutých podujatiach.

 

 Mgr. Roman Sarvaš, námestný farár CZ ECAV Babiná

Babiná 13.jpg Babiná 14.jpg

     


 
 

Odber noviniek

Po zaregistrovaní vám budeme zasielať novinky a zaujímavé informácie.3198896

19.6.2019
Úvodná stránka