Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný príbeh na Evanjelickom gymnáziu v Tisovci

Vianočný príbeh na Evanjelickom gymnáziu v TisovciVytlačiť
 

             
Posledný školský deň v kalendárnom roku 2015 sa v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci  niesol v duchu Vianoc. Žiaci prvých ročníkov sa predstavili v ich vlastnom Vianočnom príbehu.  Stalo sa už tradíciou, že posledný novembrový týždeň sa práve prváci našej školy v rámci workshopu venujú príprave a nácviku vlastného divadelného projektu s názvom Vianočný príbeh. Práve v tomto čase sa z nich stávajú scenáristi, režiséri, producenti, herci, speváci, hráči na hudobných nástrojoch či osoby zodpovedné za reklamu a PR.
Tohtoročný príbeh mal názov „Kvitni tam, kde si zasadený“ a venoval sa problematike hodnôt rodiny v hektickom predvianočnom období. Cieľ bol jednoznačný -  poukázať na potrebu konania a šírenia dobra nielen pre iných, ale predovšetkým pre tých, ktorých ľúbime najviac, teda  pre vlastnú rodinu. Mnohí mladí, ale i starší ľudia na Slovensku opúšťajú svoje rodiská  a rodiny z rôznych dôvodov. Či už pre zhoršenú finančnú situáciu, vidinu kariéry alebo s  cieľom zlepšenia jazykových schopností. Strácajú kontakt s najbližšími, s vlastnou rodinou a mnohokrát zabúdajú na najdôležitejšie hodnoty v našom živote ako sú láska a porozumenie.  Vlastná rodina je odsúvaná na druhú koľaj a kontakt s rodičmi či príbuznými sa zúži na niekoľko SMS a Skype telefonátov. Naši žiaci chcú vyzvať dnešných ľudí, aby sa zamysleli nad hodnotami rodiny a snažili sa takémuto trendu predísť. Aby našli spôsob, ako si nájsť čas na svojich príbuzných, rodičov, bratov, sestry a nezabúdať na svoje korene.
Po divadelnom predstavení sa vedenie školy, pedagogický zbor,  žiaci i pozvaní hostia zúčastnili slávnostných  služieb  Božích s Večerou Pánovou. Služby Božie viedol  biskup západného dištriktu Milan Krivda, ktorý sa vo svojej kázni dotkol témy divadelného predstavenia, ale aj otázky očakávania typického pre čas adventu. V liturgii poslúžili sestra farárka - konseniorka RIS Mgr. Iveta Korenková z CZ Hnúšťa-Brádno a brat farár
Mgr. Roman Roskoš z CZ Klenovec. Po skončení služieb Božích sa pre študentov začali  zimné prázdniny, ktoré potrvajú do jedenásteho januára 2016.
Pozvaní hostia, učitelia a zamestnanci školy sa po slávnostných službách Božích stretli na tradičnej kapustnici, ktorú - rovnako ako vlani - varili pán V. Pašiak a pán J. Remeň. Pred samotným obedom sa prítomným prihovorila riaditeľka školy Helena Pašiaková a predsedníčka rodičovskej rady Ľubica Temiaková. Hlavným motívom oboch príhovorov bolo poďakovanie pedagogickým i nepedagogickým pracovníkom školy za kvalitne odvedenú prácu a želanie pokojných a požehnaných Vianoc. Za všetkých sa pomodlil biskup Západného dištriktu Milan Krivda a tiež dlhoročný priateľ, bývalý učiteľ EGT,  pán farár Rex Rinne z USA. Po tradičnej kapustnici nasledovalo ešte malé občerstvenie, počas ktorého si pozvaní hostia a pracovníci školy mohli neformálne vymeniť svoje postrehy a skúsenosti.
Všetci zúčastnení odchádzali do svojich domovov s radosťou z príjemného stretnutia, vianočnou náladou a želaním, aby sme všetci v kruhu rodiny prežili pokojné a požehnané Vianoce.

 PaedDr. Zuzana Vojteková  EGT  21.12.2015

          


 
 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár3349559

18.9.2019
Úvodná stránka