Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Z rokovania dištriktuálneho školského výboru

Z rokovania dištriktuálneho školského výboru Vytlačiť
 

Školský výbor Západného dištriktu ECAV na Slovensku sa zišiel na svojom pravidelnom jesennom zasadnutí 14. októbra 2015 v zasadačke Biskupského úradu vo Zvolene. Po úvodnej pobožnosti brata Romana Sarvaša, predsedu ŠV ZD ECAV na Slovensku, sa ujal slova brat podpredseda Peter Weis. Nakoľko členmi tohto grémia sú školskí dekani, ktorí vykonávajú kontrolnú činnosť nad vyučovaním náboženskej výchovy v základných a stredných školách, oboznámil ich s metodikou hospitácie na vyučovacej hodine. Vychádzal pritom zo skúseností svojej dlhoročnej pedagogickej praxe. Brat Roman Žilinčík, tajomník pre cirkevné školy ZD ECAV na Slovensku podal informácie zo Školského výboru ECAV na Slovensku, ktorý rokoval 21. augusta 2015 v Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote.
Aj tentokrát bol medzi nami dôstojný brat dištriktuálny biskup Milan Krivda, ktorý sa pravidelne zúčastňuje zasadnutí Školského výboru ZD ECAV na Slovensku a so záujmom sa vyjadruje k problematike vyučovania náboženskej výchovy, za čo mu patrí poďakovanie.
Popoludní sme sa venovali ešte stručnému porovnaniu aktuálnej štatistiky žiakov prihlásených na náboženskú výchovu v štátnych školách v jednotlivých seniorátoch ZD ECAV na Slovensku oproti predchádzajúcemu školskému roku. Mali sme tiež vyhradený čas na diskusiu o našich skúsenostiach v pozícii školských dekanov. Na záver zasadnutia brat predseda poďakoval prítomným za účasť, brat biskup sa pomodlil a udelil požehnanie.

  Informoval: Roman Sarvaš    21.10.2015
 


 
 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár3349573

18.9.2019
Úvodná stránka