1. Úvod
  2. /
  3. Galérie
  4. /
  5. Misijné dni ZD 2022

Misijné dni ZD 2022

Víkend, 4.11. – 6.11.2022 sme strávili na Misijných dňoch v Piešťanoch, ktoré usporiadal Západný dištrikt.
Potešilo nás, že sa stretli vekové kategórie, od mladých rodín s deťmi až po najstaršiu generáciu.
V piatok večer manželia Tyrlíkovci  hovorili na tému –„Sila (ne) odpustenia a podelili sa s nami o tom, čo všetko prežívajú v práci s ľuďmi aj vo svojej rodine.
Hlavným sobotňajším rečníkom bol prof. Max Kašparu, ktorý priniesol témy  – Vzťahy a stavy a Choroby súčasnej rodiny. V následnej diskusii odpovedal na množstvo otázok od prítomných.
V sobotu poobede bola možnosť individuálneho poradenstva, kde sa manželským dvojiciam  alebo jednotlivcom venovali Eva Eľková, Ester Jankovičová, Martin Balko a Max Kašparu. Sobotňajší večer patril ďalším pozvaným hosťom – Denise Nikodémovej a Ester Jankovičovej. Vyrozprávali svoje ťažké životné príbehy, pomedzi ne zazneli piesne z vlastnej tvorby Ester Weisnerovej.
O deti sa  počas prebiehajúceho programu postarali sestry z Detskej misie aj Martin Žák – bábkoherec. Mládeži sa venoval Tomáš Sklárš, ktorý v bratislavskom senioráte vedie Inside.
Hudobná skupina L+Band z CZ Legionárska nás sprevádzala pri spoločných piesňach.
Na nedeľné služby Božie prišli medzi nás domáci z CZ Piešťany spolu s bratom farárom Branislavom Dolinským. Zvesťou Božieho slova poslúžil brat biskup Tomáš Tyrlík.
Moderátormi celého víkendového programu boli Dagmar a Peter Mozolovci a režisérom všetkého veríme, že náš Pán, lebo sme cítili jeho blízkosť a dotyk cez všetko, čo sme spoločne prežili.

Zdieľať na sociálnych sieťach