1. Úvod
  2. /
  3. Spravodajstvo
  4. /
  5. Spravodajstvo
  6. /
  7. Pomôžme bratom a sestrám v Čechách

Pomôžme bratom a sestrám v Čechách

Vo štvrtok 24. júna 2021 zasiahla región Hodonínska a Břeclavska nečakaná  ničivá prírodná katastrofa. Južnou Moravou sa po sérii silných búrok prehnalo tornádo. V oblasti zasahujú záchranári aj dobrovoľníci. Popri rozsiahlych materiálnych škodách sú bohužiaľ hlásené aj obete a desiatky zranených.
Zbor biskupov ECAV na Slovensku: „Vyslovujeme úprimnú bolesť a je nám nesmierne ľúto každého jedného vyhasnutého života, všetkých ťažko zranených, ktorí bojujú o život, i všetkých majetkových škôd. Myslíme na rodiny, ktoré v dnešný smutný deň stratili svojich drahých či strechu nad hlavou. V mene členov Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku im vyjadrujeme svoju úprimnú sústrasť. Prosíme, aby ich v týchto chvíľach a nasledujúcich dňoch držala a posilňovala milosť Božia. Pane, prosíme, potešuj všetkých plačúcich!“

Bratia a sestry v Pánovi Ježišovi Kristovi,
mnohých z nás sa určite hlboko dotkla prírodná katastrofa iba kúsok za hranicami našej krajiny a s ňou spojené ľudské utrpenie. Preto pomôžme!Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyhlasuje dobrovoľnú oferu (zbierku) na pomoc postihnutým bratom a sestrám na Morave.
Oferu odporúčame zadržať na 5. alebo 6. nedeľu po Trojici, v nedeľu 4.7. alebo v nedeľu 11.7.2021. 

Finančný príspevok z nedeľnej ofery alebo dobrovoľný milodar môžete poslať na Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku, na číslo účtu: SK 55 0200 0000 0013 6875 6257 a pod variabilným symbolom: 663 400, ktorý má názov: Pomoc Morave a ktorý bol zriadený na pomoc ľuďom zasiahnutých ničivým tornádom.

Po uzavretí zbierky 26.7.2021 Vás budeme informovať o výške venovaných prostriedkov a ich použití.

Vopred Vám ďakujeme za Vaše dary.

Zdieľať na sociálnych sieťach