1. Úvod
  2. /
  3. Spravodajstvo
  4. /
  5. Oznamy
  6. /
  7. Informácie k Dištriktuálnemu dňu ZD ECAV

Informácie k Dištriktuálnemu dňu ZD ECAV

Tešíme sa na spoločné stretnutie v sobotu – 22. apríla 2023 na Dištriktuálnom dni  ZD ECAV  v Športovej hale v Leviciach (Turecký rad 5).

Program podujatia:

10.00h – Slávnostné Služby Božie, ktoré budú vysielané v priamom prenose RTVS – na Dvojke, preto je potrebné, aby ste zaujali svoje miesta najneskôr do 9.45 hod.
Káže biskup ZD – Ján Hroboň, v programe nás pozdravia aj generálny biskup Ivan Eľko, biskup VD Peter Mihoč, primátor mesta Levice Ján Krtík a zástupkyňa z EKM v Nemecku Judith Königsdörfer .

Paralelne počas Služieb Božích bude pripravený samostatný program pre deti v telocvični Domu športu  (deti odídu v sprievode učiteľov Detskej besiedky po požehnaní, po úvodnej liturgii).

13.00h – Moderovaná diskusia  o súčasnom živote seniorátov ZD s moderátorom Štefanom Chrappom  a koncert hudobného telesa Continental Singers.

15.00h – predpokladaný záver podujatia

Budete si môcť pozrieť výstavy: SEŽ – vyšívaná história ECAV a výstavu o prvej ev. farárke Darine Bancíkovej. Rovnako si bude možné zakúpiť kresťanskú literatúru a zoznámiť sa s prácou našich evanjelických škôl. Svoje stánky budú mať  SEŽ, CZ Veľký Krtíš, OZ Wycliffe Slovensko a  OZ Na každom záleží.

Pre účastníkov Dištriktuálneho dňa, ktorí sa zaregistrovali  je zabezpečený obed/ guláš, ktorý sa bude vydávať po Službách Božích vo vonkajších priestoroch  areálu Športovej haly a v reštaurácii Quatro /pri Športovej hale/. Bude možné využiť aj reštauračné zariadenia v meste.

Parkovanie autobusov  ul. Podjavorinská  a osobné autá viď mapka pred Tescom, kde nie je potrebné označenie áut. Účinkujúci, hostia a ZŤP majú vyhradené parkovisko vedľa Športovej haly.

Program PDF

Veríme, že Pán požehná toto naše spoločné stretnutie.


Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zdieľať na sociálnych sieťach